KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15463308
nr 1546 3308
Ture Schaar
(1864-1945), Sverige
"Mariella", kvinna med luta. Signerad. Pastell, 39x29 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm
Ture Schaar, svensk konstnär och arkitekt född i Göteborg 1864, död 1945.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juni 2023
kl 19:28:14
Ture Schaar
Läs mer om Ture Schaar